V tomto článku budeme pokračovat zneužitím nastavení certifikační autority AD CS, a to sice zranitelnostmi ESC3 a ESC4, jednoduše z pohodlí Metasploitu. Součástí bude i samotná eskalace privilegií na doménového administrátora.
Od posledného článku, kedy sme sa venovali využitiu ChatGPT na analýzu kódu prešiel takmer rok. Medzitým sa technológia posunula a novšia verzia je vo viacerých smeroch lepšia. Je to ale tak aj pri analýze kódu?
Každý jistě zná nástroje na zneužití chybně nakonfigurované certifikační autority (AD CS) typu Certipy nebo Rubeus. V tomto článku si popíšeme, jak lze nejběžnější zranitelnosti (ECS1-ESC4) exploatovat jednoduše z pohodlí Metasploitu.
Je mnoho důvodů, proč jsou mobilní telefony běžící pod operačním systémem Android stále tak populární. Výrobci dokážou uživatelům nabídnout velmi levné modely pro každodenní použití, špičkové telefony s extrémním výkonem ale také například odolné přístroje do těch nejnáročnějších prostředí. Pro mnoho uživatelů a technologických nadšenců však tento systém znamená především svobodu, která se jim naskytne, pokud si stůj telefon takzvaně „rootnou“.
Dnešní článek přímo naváže na konec předchozího, kde jsme si nastínili, jak vytvořit vlastní shellcode, respektive jeho základ. Pro použití v praxi (exploitu) je však nezbytné vyhnout se některým aspektům např. použití hodnoty NULL nebo závislosti na pozici v paměti, což si názorně předvedeme. Aby námi vytvořený shellcode nezůstal pouze jako nic nedělající „kostra“, vytvoříme ten obecně nejrozšířenější – reverse shell.