V tomto článku se podíváme na Hashcat – jeden z nejznámějších nástrojů pro crackování hesel. Je navržen tak, aby prolomil i ta nejsložitější hesla. Toho je dosaženo možností získání konkrétního hesla více způsoby v kombinaci s všestranností použití a rychlostí.
Dnešní článek volně pokračuje na svou první variantu, kde jsme se zabývali vytvářením exploitů v nepříznivých podmínkách (za pomoci omezené znakové sady), avšak nyní nebude překážka na straně použitelných znaků, ale jak název napovídá, omezení se týká dostupného prostoru pro náš spustitelný kód. Opět není principem článku popisovat obecné techniky vytváření exploitů a zneužívaní zranitelnosti Buffer Overflow (BoF), nýbrž nastínit možný způsob, jak se k tvorbě exploitů v omezeném prostředí stavět.
Máš SKILL? Jsi GEEK? Baví Tě hacking a chceš si ho zkusit legálně a v mezích zákona? Chceš rozvinout své schopnosti a učit se od těch nejlepších? Třeba hledáme právě Tebe!
S NFC se již pravděpodobně setkal v některé životní situaci téměř každý, i když si to třeba v danou chvíli zcela neuvědomoval. Přinejměnším ti z Vás, kteří používají svůj chytrý telefon k bezkontaktním platbám u obchodníků (Google Pay, Apple Pay) nebo přenosu kontaktů z telefonu do telefonu. Je však čeho se obávat nebo je NFC protokol zcela bezpečný?
Webové aplikácie často implementujú funkcionality ako prihlásenie pre užívateľov, rôzne vyhľadávacie funkcie, chatovacie funkcie a iné. Tieto funkcionality, ak nie sú dostatočne zabezpečené, sa stávajú terčom rôznych automatizovaných útokov – slovníkový útok na prihlasovací formulár, automatické vyhľadávanie za účelom prehľadávania obsahu, rôzne formy chatbotov a iné. Pre zabezpečenie funkcií pred automatizovanými skriptami sa často používa mechanizmus CAPTCHA (Completely Automated Public Turing test to tell Computers and Humans Apart). V tomto článku sa pozrieme na rôzne typy týchto mechanizmov a spôsoby ako ich obísť.