Martin Fojtík31. března 2020
[-]

Útoky sociálních inženýrů a COVID-19

V dnešních dnech a týdnech není sice kybernetická bezpečnost na prvním místě, ale útočníci nikdy nespí! Proto jsme pro vás připravili video, ve kterém vám chceme představit útoky, které zneužívají dnešní situace.

Lukáš Antal13. ledna 2020
[-]

Bash Bunny – Průvodce

V tomto článku si detailně rozebereme velice zajímavé zařízení s názvem Bash Bunny. Podíváme se na to, jak Bash Bunny pořídit, nakonfigurovat, napsat vlastní uživatečné payloady a použít pro realizaci efektivních útoků.

Martin Fojtík31. prosince 2019
[-]

Sociální sítě, nová platforma pro útoky sociálních inženýrů

Díky sociálním sítím jsme schopni se během několika málo okamžiků propojit s lidmi z celého světa. Tyto platformy změnily to, jakým způsobem komunikujeme s ostatními. Dříve jsme si ráno koupili noviny, abychom zjistili co se ve světě kolem nás děje, ale dnes jako první věc většina z nás zkontroluje svůj účet na sociálních sítích. Díky tomu jsme v dnešní době spojeni se světem. Stačí pouze jeden klik a můžeme vidět fotky z exotických míst a sledovat videa malých roztomilých koťátek. Tyto sítě nám umožňují propojení se světem, které bylo dříve nemyslitelné, ale zároveň se všemi dobrými věcmi, které sociální sítě nabízejí (převážně ty koťátka) přichází i hrozby a nové vektory útoků, které zlý sociální inženýři rádi využijí ve svůj prospěch. V dnešní době je proto nutné mít se na pozoru před podvody, které se na sociálních sítích vyskytují. Pojďme se teď podívat na nejčastější podvody, které sociální inženýři využívají a zároveň se podíváme i na to, jakým způsobem se těmto útokům bránit.

Martin Fojtík2. srpna 2019
[-]

Muž, který prodal Eiffelovu věž

Kým jiným začít, než nejslavnějším podvodníkem historie Viktorem Lustigem. Ačkoliv byl Viktor Lustig podvodníkem prakticky celý svůj život, proslavil se zejména podvodem, při kterém „prodal“ Eiffelovu věž. Pojďme se detailněji podívat, jak byl tento v dnešní době nemyslitelný podvod proveden.