Sú SSL štandardy implementované na webových stránkach v Slovenskej a v Českej republike správne? Cieľom tohto článku je porovnať a analyzovať SSL verzie a šifry používané webovými stránkami so zameraním na ich bezpečnosť.
Chceli by ste si vyskúšať funkcie ponúkané zariadením Rubber Ducky, no príde vám zbytočne drahé alebo by ste si tam chceli pridať vlastnú funkcionalitu? V tomto článku sa podrobne pozrieme na jednoduchý, lacný, no napriek tomu efektívny spôsob ako si takéto zariadenie môžete vytvoriť, za využitia najrozšírenejšieho Arduina.
V tomto článku se podíváme na Hashcat – jeden z nejznámějších nástrojů pro crackování hesel. Je navržen tak, aby prolomil i ta nejsložitější hesla. Toho je dosaženo možností získání konkrétního hesla více způsoby v kombinaci s všestranností použití a rychlostí.
Dnešní článek volně pokračuje na svou první variantu, kde jsme se zabývali vytvářením exploitů v nepříznivých podmínkách (za pomoci omezené znakové sady), avšak nyní nebude překážka na straně použitelných znaků, ale jak název napovídá, omezení se týká dostupného prostoru pro náš spustitelný kód. Opět není principem článku popisovat obecné techniky vytváření exploitů a zneužívaní zranitelnosti Buffer Overflow (BoF), nýbrž nastínit možný způsob, jak se k tvorbě exploitů v omezeném prostředí stavět.
Jsme tým s mnoha odborníky a na trhu působíme více než třicet let. Pracujeme na zajímavých projektech různých velikostí v řadě IT odvětví, a to jak v komerční sféře, tak ve veřejném sektoru. Setkáváte se s nimi každý den, ať už spravujete svůj bankovní účet v mobilu nebo si vyzvedáváte léky pomocí elektronického předpisu. Uplatnění u nás tedy najdete v jakémkoliv IT oboru a na jakémkoliv místě. Najdete nás v okresním městě i Bruselu.