O nás

AEC Hacking Lab

Hacking Lab je komunitní projekt, který si klade za cíl systematicky testovat úroveň zabezpečení nejmodernějších technologií formou etického hackingu. Koncept byl zprovozněn v roce 2019 v rámci aktivit společnosti AEC, předního poskytovatele kybernetického zabezpečení v České republice.

Zakládajícími členy Hacking Labu jsou experti z divize Security Assessment. Aktuálně má laboratoř 21 členů rozdělených do různých týmů. Účast na projektu jim umožňuje dále se vzdělávat, zdokonalovat a rozšiřovat kompetence v jednotlivých zájmových oblastech, a to paralelně s hlavními aktivitami pro AEC.

hacking-laboratory

Centrem zájmu laboratoře je hledat zranitelnosti v prověřovaných systémech, a tím je pomáhat zdokonalovat. Hackeři z Hacking Labu záměrně obcházejí logiku testovaných výrobků, nabourávají jejich procesy, hledají chyby v implementaci, v celkovém pojetí produktů, v jejich zabezpečení.

Mimo klasické testy aplikací a infrastruktury usilují členové Hacking Labu o rozšiřování znalostí především v oblastech trendů, jako jsou například chytrá IoT zařízení, FinTech produkty, Industrial Security, Cloud Security či Car Hacking. Se všemi těmito oblastmi má laboratoř reálnou zkušenost.