Mikuláš Hrdlička

Mikuláš
Hrdlička

Plan B is Plan A
with more explosives.
Ethical Hacker

Kompetence

Web Application Hacking
Praha
Hacker už 6 Let

Mikuláš zahájil svůj akademický život v roce 2015 psaním diagramů a kreslením dokumentací během studia oboru Softwarového Inženýrství na Fakultě Informačních Technologií ČVUT. Toto zaměření zvolil převážně proto, že v tu dobu bylo jeho největším nevyřešeným životním dilematem to, zda se stát zneuznaným umělcem programujícím hry za mrzký peníz, nebo podlehnout své lásce k Shadowrunu a směřovat svůj život spíše směrem obsahujícím více běhání po střechách, unášení lidí a vykrádání korporací za peníze o něco větší.

Svého času ve škole ale využil naplno. Volitelné části rozvrhu vždy směřoval směrem k bezpečnosti, navštěvoval CTF soutěže, a komisi u státnic úspěšně přesvědčil, že tvorba hry o etickém hackování rozhodně také patří do oboru SW Inženýrství. A aby to bylo fér vůči jeho prvotnímu snu (a mohl všude tvrdit, že hraje hry za peníze), vše vyvážil zvolením pracovní pozice Quality Assurance Tester pro české studio Bohemia Interactive, což ho živilo celé 3 roky.

Magisterské studium určilo Mikulášovo směřování o něco lépe, neboť se jednalo (a stále jedná) o obor Vývoje Počítačových Her a Počítačové Grafiky na MFF Univerzity Karlovy. Během studia si založili spolu se spolužáky jejich vlastní videoherní studio, které pod názvem Outside the Fox momentálně vyvíjí svojí hru Silicomrades. Zároveň se ale také ale odstěhoval od rodičů, a zjistil, že cesta chudého umělce tvořícího po večerech hry má poměrně zásadní nevýhody, které předtím nějak zapoměl zvážit. Svůj profesní život tedy směřoval spíše k hackování, za což je peněz o něco víc (a může všude říkat, že se živí vykrádáním bank a korporací), a tak se přidal na konci roku 2019 do Security Assessment divize v Pražské pobočce AEC. Tam se zatím převážně věnuje testování webových technologií, je to ale jenom otázka času, než dojde na to vysněné běhání po střechách.