Lukáš

Bláha

The quieter you become,
the more you can hear.
Hacking Lab Leader
cehv9.png
isc2_cissp2.png

Kompetence

Social Engineering
Red Teaming
Mobile Application Hacking
Web Application Hacking
IoT Hacking
Network Hacking
RFID Hacking
Praha
Hacker už 10 Let

Lukáš vystudoval Fakultu informačních technologií v Brně. Před začátkem magisterského studia nastoupil v roce 2010 do společnosti AEC, kde jeho prvotní pracovní náplní byla implementace bezpečnostních technologií jako například DLP či WAF. Velmi brzy však zjistil, že ho více láká pohled útočníka než obránce, a začal se věnovat penetračním testům především webových aplikací a firemní infrastruktury.

Po dokončení studií se přesunul do Prahy, kde se několik let věnoval zejména bezpečnosti mobilních technologií, řízení rozsáhlejších projektů a konzultacím se zákazníky ohledně potřeb IT bezpečnosti. Postupně zformoval malý tým specialistů na bezpečnost mobilních aplikací a v současnosti pomáhá budovat celou rychle rostoucí pražskou pobočku AEC.

V roce 2016 nastoupil na pozici vedoucího Security Assessment divize, kde v současné době vede a rozvíjí jeden z největších týmů etických hackerů v ČR, tvořící aktuálně 20 členů. Věnuje se především rozvoji divizních služeb a produktů, jako je například Red Teaming, sociální inženýrství či bezpečnost IoT a ICS/SCADA systémů.

Autorovy Články